Can't find what you need?
Contact Us
Home
Teams
Games
2020 Games
2019 Games
Messaging
Information
Facts
Documents
Past National Champions
Coach Registration
Attending Colleges
Recruits - Boys
Recruits - Girls
SincUs
Fields
Live Update
Referees
Support
DIVISIONS
VENUES
CLUBS
Find Game
Game #:
Archives
Results for 2019
Click the H or A to the left of the Team name to access the team page and contacts.
Click the venue name for the map or to contact the assignor.
Schedule
Standings
Bracket
Under 15 Boys Division Schedule
Saturday
3/30/2019
UNVERIFIED
3:30 PM
#01206
H:
METHACTON UNITED SC BLUE DEMONS P..
A:
ENCO Red 2004b
2
0
Under 15 Boys Division
Heebner 1
Sunday, March 31, 2019
Sunday
3/31/2019
UNVERIFIED
10:30 AM
#01193
H:
Montgomery United SC Union 2004b
A:
PA CLASSICS ELITE GREEN 2004B
2
3
Under 15 Boys Division
Germantown Academy - Stadium
Sunday
3/31/2019
UNVERIFIED
12:00 PM
#01201
H:
YMS Premier Thunder 2004b
A:
FC REVOLUTION SIDEKICKS 2004B
1
3
Under 15 Boys Division
Macclesfield Field C
Sunday
3/31/2019
UNVERIFIED
12:00 PM
#01204
H:
Philadelphia SC Elite 2004b
A:
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE SC GUNNERS..
1
2
Under 15 Boys Division
PSC Agusta 04
Sunday
3/31/2019
UNVERIFIED
2:00 PM
#01210
H:
Lnusc Avengers 2004b
A:
1776 UNITED FC 2004B
0
1
Under 15 Boys Division
Academy of Notre Dame 1
Sunday
3/31/2019
3:10 PM
#01191
H:
SOUTHERN CHESTER COUNTY SA DRAGON..
A:
Manheim Township SC Elite Blue Striker..
1
0
Under 15 Boys Division
KHS Legacy Field
Sunday
3/31/2019
UNVERIFIED
3:45 PM
#01187
H:
LOWER MERION SC AMBUSH 2004B
A:
Hershey SC Elite 2004b
1
0
Under 15 Boys Division
Proving Grounds #05
Saturday, April 6, 2019
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
1:00 PM
#01205
H:
BUCKINGHAM UNITED PREMIER 2004B
A:
Haverford SC Elite 2004b
3
0
Under 15 Boys Division
Herbst Sports Complex Field 8
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
2:00 PM
#01208
H:
KEYSTONE FC PREMIER 2004B
A:
Philadelphia SC Elite 2004b
7
2
Under 15 Boys Division
Memorial Park
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
2:30 PM
#01197
H:
SOUTHERN CHESTER COUNTY SA DRAGON..
A:
Lnusc Avengers 2004b
3
2
Under 15 Boys Division
KHS Legacy Field
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
4:00 PM
#01190
H:
PENN FC Youth Black 2004b
A:
LOWER MERION SC AMBUSH 2004B
0
2
Under 15 Boys Division
Lower Dauphin MS Grass 1
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
5:30 PM
#01194
H:
FC REVOLUTION SIDEKICKS 2004B
A:
PA Classics Elite Green 2004b
5
0
Under 15 Boys Division
Lititz Road Turf Field
Saturday
4/6/2019
UNVERIFIED
8:00 PM
#01202
H:
UKRAINIAN NATIONALS RED 2004B
A:
Methacton United SC Blue Demons Premie..
4
0
Under 15 Boys Division
Ukrainian Nationals 06
Sunday, April 7, 2019
Sunday
4/7/2019
UNVERIFIED
11:00 AM
#01198
H:
MANHEIM TOWNSHIP SC ELITE BLUE ST..
A:
Lnusc Avengers 2004b
2
1
Under 15 Boys Division
Foundation Field #3
Sunday
4/7/2019
UNVERIFIED
1:00 PM
#01189
H:
1776 United FC 2004b
A:
Southern Chester County SA Dragons 2004b
0
0
Under 15 Boys Division
Chester Park 1
Sunday
4/7/2019
UNVERIFIED
5:30 PM
#01209
H:
HAVERFORD SC ELITE 2004B
A:
Central Susquehanna SC Collison 2004b
2
1
Under 15 Boys Division
Academy of Notre Dame 1
Friday, April 12, 2019
Friday
4/12/2019
7:30 PM
#01207
H:
PENN FC Youth Black 2004b
A:
HERSHEY SC ELITE 2004B
0
2
Under 15 Boys Division
Lower Dauphin MS Turf 1
Friday
4/12/2019
8:00 PM
#01199
H:
YMS PREMIER THUNDER 2004B
A:
Montgomery United SC Union 2004b
2
0
Under 15 Boys Division
Macclesfield Field C
Saturday, April 13, 2019
Saturday
4/13/2019
2:30 PM
#01203
H:
Nitro SC 2004b
A:
METHACTON UNITED SC BLUE DEMONS P..
1
3
Under 15 Boys Division
WVSD 1
Saturday
4/13/2019
4:30 PM
#01186
H:
Central Susquehanna SC Collison 2004b
A:
BUCKINGHAM UNITED PREMIER 2004B
1
2
Under 15 Boys Division
Danville HS Stadium
Sunday, April 14, 2019
Sunday
4/14/2019
2:00 PM
#01200
H:
PA Classics Elite Green 2004b
A:
YMS Premier Thunder 2004b
1
1
Under 15 Boys Division
Hempfield High School Quad 1
Sunday
4/14/2019
3:30 PM
#01185
H:
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE SC GUNNERS..
A:
Keystone FC Premier 2004b
2
0
Under 15 Boys Division
Woods
Sunday
4/14/2019
4:30 PM
#01195
H:
ENCO Red 2004b
A:
UKRAINIAN NATIONALS RED 2004B
3
4
Under 15 Boys Division
Chrin Community Ctr 01
Saturday, April 27, 2019
Saturday
4/27/2019
2:30 PM
#01192
H:
1776 United FC 2004b
A:
MANHEIM TOWNSHIP SC ELITE BLUE ST..
1
2
Under 15 Boys Division
Chester Park 1
Saturday
4/27/2019
3:30 PM
#01180
Quarter Final
H:
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE SC GUNNERS..
A:
Buckingham United Premier 2004b
2
1
Under 15 Boys Division
Woods
Sunday, April 28, 2019
Sunday
4/28/2019
11:00 AM
#01188
H:
FC REVOLUTION SIDEKICKS 2004B
A:
Montgomery United SC Union 2004b
5
0
Under 15 Boys Division
Tulpehocken HS Turf Field
Sunday
4/28/2019
4:00 PM
#01211
H:
ENCO Red 2004b
A:
NITRO SC 2004B
3
6
Under 15 Boys Division
ENCO United Soccer Fields
Saturday, May 4, 2019
Saturday
5/4/2019
1:00 PM
#01196
H:
UKRAINIAN NATIONALS RED 2004B
A:
Nitro SC 2004b
9
1
Under 15 Boys Division
Ukrainian Nationals 06
Saturday
5/4/2019
6:30 PM
#01181
Quarter Final
H:
Lower Merion SC Ambush 2004b
A:
SOUTHERN CHESTER COUNTY SA DRAGON..
6
7
Under 15 Boys Division
* Kicks from the Mark *
Sunday, May 12, 2019
Sunday
5/12/2019
12:15 PM
#01183
Semi Final
H:
Southern Chester County SA Dragons 2004b
A:
FC REVOLUTION SIDEKICKS 2004B
2
3
Under 15 Boys Division
KHS Legacy Field
Tuesday, May 14, 2019
Tuesday
5/14/2019
7:00 PM
#01182
Semi Final
H:
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE SC GUNNERS..
A:
Ukrainian Nationals Red 2004b
4
1
Under 15 Boys Division
Lighted
Saturday, May 18, 2019
Saturday
5/18/2019
6:40 PM
#01184
Final
H:
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE SC GUNNERS..
A:
FC Revolution Sidekicks 2004b
4
1
Under 15 Boys Division
United Sports #03
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Under 15 Boys Division Standings
Details
Group A
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
Vereinigung Erzgebirge SC Gunners 2004b
VEREINIGUNG ERZGEBIRGE (VE)
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
2
0
2
2
3
2.
Keystone FC Premier 2004b
KEYSTONE FC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
0
1
0
0
2
-2
-2
0
1
3.
Philadelphia SC Elite 2004b
PHILADELPHIA SOCCER CLUB
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
Group B
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
Buckingham United Premier 2004b
CENTRAL BUCKS ATHLETIC ASSOCIATION
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
2
1
1
1
3
2.
Haverford SC Elite 2004b
HAVERFORD SOCCER CLUB
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3.
Central Susquehanna SC Collison 2004b
CENTRAL SUSQUEHANNA SC (CSSC)
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
0
1
0
1
2
-1
-1
0
1
Group C
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
Hershey SC Elite 2004b
HERSHEY SOCCER CLUB
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
2
0
2
2
3
2.
Lower Merion SC Ambush 2004b
LOWER MERION SC (LMSC)
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3.
PENN FC Youth Black 2004b
PENN FC YOUTH
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
0
1
0
0
2
-2
-2
0
1
Group D
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
Southern Chester County SA Dragons 2004b
SOUTHERN CHESTER COUNTY SA (SCCSA)
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
1
0
1
1
3
1
2.
Manheim Township SC Elite Blue Strikers 2004b
MANHEIM TOWNSHIP SC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
2
1
1
0
2
2
0
0
3
1
3.
1776 United FC 2004b
1776 UNITED FC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
0
1
0
1
2
-1
-1
0
1
4.
Lnusc Avengers 2004b
LANGHORNE NESHAMINY UNITED SC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
Group E
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
Ukrainian Nationals Red 2004b
UKRAINIAN NATIONALS
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
2
2
0
0
13
4
9
5
6
2.
Methacton United SC Blue Demons Premier 2004b
METHACTON UNITED SC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
3
1
2
2
3
1
3.
Nitro SC 2004b
NITRO SOCCER CLUB
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
3
1
2
0
8
15
-7
-3
3
1
4.
ENCO Red 2004b
EASTERN NORTHAMPTON COUNTY SC
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
2
0
2
0
6
10
-4
-4
0
Group F
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1.
YMS Premier Thunder 2004b
YARDLEY MAKEFIELD SOCCER
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
2
1
0
1
3
1
2
2
4
2.
FC Revolution Sidekicks 2004b
FC REVOLUTION
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
1
0
0
5
0
5
4
3
3.
PA Classics Elite Green 2004b
PENNSYLVANIA CLASSICS
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
1
0
0
1
1
1
0
0
1
4.
Montgomery United SC Union 2004b
MONTGOMERY UNITED SOCCER CLUB
GP
W
L
T
GF
GA
GD
GD4
Pts
TB
2
0
2
0
0
7
-7
-6
0
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
Under 15 Boys Division Bracket
All
Fit on Page
Quarter Finals
Semi-Finals
Final
Champion
Vereinigung Erzgebirge SC Gunners 2004b - 2
Vereinigung Erzgebirge SC Gunners 2004b - 4
Vereinigung Erzgebirge SC Gunners 2004b - 4
Vereinigung Erzgebirge SC Gunners 2004b
4/27/2019 3:30 PM
#1180 - F2
5/14/2019 7:00 PM
#1182 - F3
Cbaa/buckingham United Premier 2004b - 1
5/18/2019 6:40 PM
#1184 - United Sports #03
Ukrainian Nationals Red 2004b - 1
Lower Merion SC Ambush 2004b - 6
Southern Chester County SA Dragons 2004b - 2
5/4/2019 6:30 PM
#1181 -
Kicks from the Mark
5/12/2019 12:15 PM
#1183 - KHS Legacy Field
Southern Chester County SA Dragons 2004b - 7
FC Revolution Sidekicks 2004b - 1
FC Revolution Sidekicks 2004b - 3
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 12 Girls Division
Under 12 Boys Division
Under 13 Girls Division
Under 13 Boys Division
Under 14 Girls Division
Under 14 Boys Division
Under 15 Girls Division
Under 15 Boys Division
Under 16 Girls Division
Under 16 Boys Division
Under 17 Girls Division
Under 17 Boys Division
Under 18 Girls Division
Under 18 Boys Division
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Scheduling Options for Under 15 Boys Division
Division Name
Division Note
No Note Displayed
Do NOT set the MAX score Differential unless you want to BLOCK entry of scores that are higher (e.g. if you set the Max to 4, a 9-1 game will be recorded as 5-1.
This is not that same as setting tiebreakers in the scoring rules
).
Max Score Differential
N/A
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Set differential by division
Post Scores
Yes
No
Scoring Rules
Default
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Show Games
Yes
No
Clear team overrides so system can update games
All Divisions
Set all games 'based on points' using the current point results
All Divisions
Lock the games 'based on points' in this division so the system does not change teams. Set all games to "counting games" and unlock standings.
All Divisions
Lock the division so the system does not change the standings/points
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
0
0
U15M01
PRESPAE
2019
PRESPAE
PA000
teamclub
Y
1
NoCodes
Under 15 Boys Division
PAE
2020
1/1/1900
Y
Set Max Differential
Schedule View
From
To
GO
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
PRESPAE
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager